Milá Arabela, toto je pre Vás

Autor: Martina Machová | 31.5.2017 o 23:08 | (upravené 1.6.2017 o 21:53) Karma článku: 1,75 | Prečítané:  351x

Pohybovali sa po miestnosti, vnímali spojenie so zemou, všímali si tvary a farby. Hrali sa, hoci ostýchavo. Až ďalšia aktivita zvýšila napätie v miestnosti, a ja som sa len nervózne zamrvila na stoličke...

Napäto som si stískala spotené ruky. V izbe bolo predsa teplo. Na jednej strane miestnosti vytvorili scénu. Vyšla najskôr do šatne. Obrátená publiku chrbtom nervózne stála, a upravovala si svoju papierovú korunku. Uistila sa, že jej nespadne počas predstavenia. Zvedavo som naťahovala krk, aby som uvidela aspoň kúsok toho, čo v šatni asi robí.

A potom konečne vyšla na scénu so svojou maskou. Na hlave mala vyfarbenú papierovú korunku. Stála pred nami, ona sama oproti nám všetkým s úprimným úsmevom. A všetci len mlčky sledovali, čakali v napätí. Odváži sa k niečomu, alebo iba ticho postojí? V našich mysliach boli samé otázky. Keď tu zrazu pomaly a tak elegantne opísala natiahnutou rukou polkruh, a svojím sladkým hlasom zaspievala. „Keby som bola princezná Arabela, nič by som doma pomáhať nemusela...“

Túto pieseň som dovtedy ani nepočula, no prvé slová vo mne zarezonovali. Život bez domácich prác? Ách. A čože, prach by sa zmenil na lentilky? Ohúrene som videla plnú izbu lentiliek, a drez plný malinkého hrášku. V jej tvári žiarila detská radosť, čistá láska k životu a nádej.

Jej nadšený úsmev napriek nervozite spôsobil, že zrazu vyzerala, akoby mala opäť desať rokov. Toto dievčatko s nami zdieľalo svoje najtajnejšie priania. Ukázala nám to, čo možno jej najbližší doteraz nikdy nevideli. „Na všetko by stačil prsteň zázračný“, pokračovala, a my sme sa ocitli v jej rozprávke. Ako nadnesene krúžila, vlnila svojimi oblými no krásnymi bokmi. Vyzerala dokonale, jej pohyby boli ladné a zmyselné. Spievala tak vášnivo a energicky, že by očarila každého. Papierová korunka, ktorá ju zdobila, bola vtedy krajšia než všetky iné z rýdzeho zlata zdobeného smaragdmi a kadejakými drahokamami, len tá jej pristala najviac. Tá korunka bola stelesnením jej nádeje, vyrobená tými láskavými rukami.

Ako tam stála a tancovala, tvorila dokonalý celok, a všetci sme ju obdivne hltali očami. Žiarila, a mne sa do očí vliali malé slzy. „Arabela, Arabela, príď!“, zvolala sladko, a ja som si uvedomila, že každá z nás túži byť tou Arabelou. Občas mať možnosť odletieť spred tabule počas lekcie, alebo počas ťažkej firemnej prezentácie. Odletieť si niekam do prírody od nervózneho šéfa. Nie mať krásne šaty, ale byť šťastná.

Jej detská radosť mi učarovala natoľko, že na tú pesničku neviem zabudnúť. Spievam si ju každý deň v autobuse, pri raňajkách, píšem o nej tento blog. Spojila som sa s ňou len vďaka pár riadkom z piesne. Pretože som zbadala to dieťa v nej, ktoré mám v sebe, ktoré máme všetci.  

Krásna pani, vy STE tou Arabelou. Bez prsteňa i bez zázračného plášťa. Ste dokonalá. Zaslúžite si život senzačný, a ďakujem Vám za túto inšpiráciu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

PLUS

Food fotograf: Keď sa fotí pečené kura, tak nie je pečené

Prečo sa pri fotení do hamburgerov pichajú špáradlá a do kurčaťa klinčeky?

ŠPORT

Súperi pri ňom vyzerali ako kužele. Zostavili sme ideálny tím

Najlepším hráčom bol Modrič, najužitočnejším Griezmann.


Už ste čítali?